:
Світлана Леонтьєва

Світлана Леонтьєва

Фізик за першою вищою освітою (факультет фізики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка у 1982-му), кінознавець – за другою вищою освітою (Інститут екранних мистецтв Національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого у 2011), журналіст, коментатор і ведуча.

Народилася у Борисполі в двадцятиградусний мороз 2 грудня. Тому віддаю перевагу теплим порам року. Середню школу закінчила із золотою медаллю, музичну школу – з відзнакою. В університеті вчилася 5 років, а в університетській хоровій капелі "Дніпро" співала 11 років.

В інформаційному просторі України працюю 22-й рік (ведуча "Новин", "Подробностей" – на телеканалі ІНТЕР; "Новин", "Підсумків дня", "Іспиту для влади", "Уряду на зв’язку з громадянами" – на Першому Національному; "Поміж рядками" – на телеканалі "Ера").

А вперше ведучою програми "Новини УНІАР" з’явилася у 1993 на каналі ЮТАР. Українська Незалежна інформагенція "Республіка" – УНІАР – створила першу інформаційну програму, альтернативну державним новинам тогочасної України, де глядачі вперше побачили заходи Народного Руху, студентські протести, святкування дня народження Кобзаря 9 березня і багато того, що залишали поза увагою УТ-1 і УТ-2.

Прокидалася о 4-й ранку у 1996-1997 роках, коли вела ранковий тележурнал "Доброго ранку, Україно!", що йшов з 6-ї до 9-ї ранку у прямому ефірі Першого каналу.

В інформаційних програмах вела репортажі з "гарячих точок" у Боснії, Лівані, Ізраїлі, Македонії, Грузії. Працювала на економічних самітах в Давосі, Брюсселі, Аммані, Женеві, Берліні. Розповідала про життя українців у Греції, Італії, Франції, Польщі.

Вела офіційні й урочисті церемонії державних заходів; відкриття і запуску 4-го енергоблоку Хмельницької АЕС і 2-го енергоблоку Рівненської АЕС. Протягом 15-ти років була постійним учасником і членом журі Міжнародного фестивалю дитячого кіно в МДЦ "Артек". Є членом Наглядової ради Благодійного фонду "Мистецький Арсенал".

Разом з українською службою Бі-Бі-Сі і радіо "Ера-ФМ" створювала і вела протягом трьох років програму "Ера жінки" – аналог британської "Wimen’souirs", що йде в радіоефірі Великобританії понад 70 років!

Заслужений журналіст України. Нагороджена орденом "За заслуги 3-го ступеня".

Із 2010 року працюю над авторським проектом "Театральні сезони", що з’явився завдяки ініціативі відомого українського актора Богдана Ступки.

З 2013-го по серпень 2015-го також створювала і вела просвітницьку програму "Як ваше здоров’я?", де ми разом із психологами, лікарями і науковцями досліджували, пояснювали й радили глядачам, як не втратити здоров’я.

Упевнена, що "не згоріти" у вирі життя на ТБ мені допомагає усвідомлення правила: Коли не можеш змінити обставини – зміни своє ставлення до них!