:
Сашко Лірник

Сашко Лірник

Народився 24 січня 1963 року в місті Умань.

Закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту за спеціальністю "інженер-кораблебудівник". П’ятнадцять років прожив у Росії, в Мурманську, де брав участь у створенні українського земляцтва.

1995-гоповернувся в Україну. Працював головним інженером на будівництві.

Учасник рок-гурту "Вій". У 1996-му почав виступати зі своїми казками. Постійний член журі фестивалю авторської пісні "Срібна Підкова". Нині мешкаю у Києві.

У 1999–2002 роках – автор і ведучий телепередачі "Казки Лірника Сашка". У 2000 році дитячим журі мене обрали кращим дитячим письменником України. А у 2003-му диск "Казки Лірника Сашка для дорослих і дітей" був визнаний найкращим альбомом України (опитування журналу "Політика і культура").

У 2009 році Указом Президента України мені присвоєно звання "Заслужений працівник культури України". 2010-го отримав приз глядацьких симпатій і став лауреатом кінофестивалю "Відкрита ніч" за найкращий сценарій (мультсеріал "Моя країна– Україна", який сам і озвучував). Із цього ж року був автором і ведучим програми для дітей "Світанок" на каналі ІCTV.

Написав і поставив шість "Зіркових вертепів" (з 2008-го по 2013-й, зокрема й "Вертеп на Майдані" у новорічну ніч 2014-го). Автор кількох пісень гуртів "Вій", "ЙорійКлоц", "OT VINTA". Записував пісні з гуртами "Рутенія", "Чур", "Вій", "Кому Вниз", знявся у кліпі гурту "Тінь Сонця". Зараз знімаю художній фільм за мотивами своєї казки "Про вдову Ганну Шулячку, Чорного козака і страшне закляття", в якому граю одну з ролей.

Ведучий фестивалю "Українське Різдво" в Національній опері. Автор сценаріїв мульфільму "Щедрик" і мультсеріалу "Моя країна Україна", кількох вистав. Видав 5 альбомів власних казок і пісень.

Виступаю в дитсадках, школах і вишах. Постійний ведучий різдвяних свят і свята Миколая. Також їжджу з концертами в Україні, Австрії, Польщі, Канаді. Навчаю своїх учнів у США, Канаді, Білорусі, Польщі та Росії мистецтву казкування.