:

Замовити екскурсію

Екскурсії знайомлять відвідувачів з експозицією музею, програмами телеканалу UΛ:Перший, виробничими підрозділами телецентру, закадровою кухнею, телевізійними професіями та цікавими людьми.

Про вартість, види та умови проведення екскурсій можна дізнатись тут (завантажити Додаток до Протоколу засідання правління ПАТ "НСТУ" від 21 серпня 2017 року).

Тривалість екскурсії – від однієї до двох годин.

Кількість учасників – до 25 осіб, але остаточно вказується в умовах туру (екскурсії проводяться лише для груп від 10 осіб).

Формати екскурсій: оглядова, тематична, майстер-клас, гра, лекція-зустріч, тощо (залежно від віку, потреб аудиторії, цінностей музею та телеканалу).

Телецентр – закритий режимний об’єкт, тому відвідування музею можливе лише за попереднім записом. Запис здійснюється на поточний місяць – вільні дати, час та формат екскурсій відкриваються першого числа кожного місяця. Кількість екскурсій обмежена, тому заявки від одного закладу приймаються лише раз на місяць.

Записатися на екскурсію дуже просто. Це можна зробити через календар на офіційній сторінці музею у Facebook або телефоном.

Щоб записатися через Facebook, потрібно:

1. Вподобати офіційну сторінку музею у Facebook
2. Зайти у календар і обрати дату з позначкою "Вільно"
3. Уважно ознайомитися в описі з форматом події (час, назва, вік, максимальна кількість учасників групи) та заповнити і надіслати нам форму заявки, яка буде запропонована у вільній даті.

Звертаємо вашу увагу, що заявка вважається прийнятою тільки після офіційного підтвердження, яке Ви отримаєте на електронну пошту або телефоном. У протилежному випадку екскурсія не відбудеться. Заявки, надіслані на наступний місяць, вважаються недійсними.

Записатися по телефону можна за номером +38 (044) 4815161. Після погодження/підтвердження дати й часу візиту замовник готує офіційний лист затвердженого зразка (завантажити тут) і приходить з ним на екскурсію у домовлений день та час за адресою: місто Київ, вул. Мельникова, 42.

У розкладі екскурсій можливі зміни. Якщо ви хочете відмінити екскурсію, просимо повідомити нас заздалегідь по телефону або надіславши листа на електронну адресу музею tvmuseum.ua@gmail.com. Перенести екскурсію на іншу дату можливо лише у разі наявності вільних дат на поточний місяць.

Контакти
Тел.: +38 (044) 481 51 61
E-mail: tvmuseum.ua@gmail.com
Адреса: м. Київ, вул. Мельникова, 42

Історія

Музей НТКУ відкрився 16 листопада 2006 року, до 55-ї річниці українського телебачення. Це перший в Україні музей, присвячений диву телебачення! Фундаторами музею були телевізійники, які стояли біля витоків професійного телевізійного мовлення в Україні, й працювали ще на Хрещатику, 26. Ті, хто першим натиснув кнопку "ефір" у 1951 році й закладав цеглини нового апаратно-студійного комплексу ТелеОлівця на вулиці Мельникова.

5 листопада 2011 року, до 60-річчя українського телебачення, відкрився другий зал! Це – модель першої телевізійної студії, інсталяція роботи телеефіру 50-х років минулого сторіччя.

У листопаді 2013 року музей поповнився виставковою площею у головному вестибюлі. Перша фотовиставка присвячувалася ювілеям ТелеОлівця та Київської телевежі, друга – розповідає про обличчя українського телеекрану, які починали еру телемовлення у столиці та різних регіонах України.

З 2014 року в музеї є інтерактивний знімальний майданчик, завдяки якому можна спробувати себе у ролі ведучого або оператора, відкрити дива телевізійних технологій і за мить опинитися в студії 70-х або в будь-якому куточку Всесвіту!Експозиція

Факти, люди, техніка, програми – такий принцип формування експозиції музею, яка налічує понад 800 експонатів. Серед них – унікальні раритети: телевізор зі збільшувальною лінзою КВН-49, кіно- й телевізійні камери, якими знімали перші передачі, радіоприймачі довоєнних часів, перші радянські лампові телевізори.

Постійна експозиція візуалізує історію українського телебачення за допомогою низки інсталяцій і має два зали та виставкову площу у вестибюлі, біля музею.

Основна зала об’єднує умовні тематичні зони:

  • історія телебачення у документах, фотографіях та нагородах;
  • телетехніка минулих років;
  • галерея ескізів та макетів декорацій до телепередач, виконаних художниками телеканалу;
  • інтерактивний майданчик, завдяки якому можна спробувати себе у ролі ведучих та познайомитись зі специфікою роботи рір-студії;
  • історія дитячого мовлення;
  • розділ, присвячений участі українських телевізійників у висвітленні Чорнобильської катастрофи.

У Червоній залі можна ознайомитися з першими кроками українського телебачення та оглянути колекції кінокамер, фотоапаратів і мікрофонів.

Поповнення та упорядкування фондів музею ведеться постійно. Як за рахунок внутрішніх резервів – передачі техніки та реквізиту, який не використовується у виробництві, так з допомогою інших організацій і музеїв технічного спрямування.Команда

Команда Музею – це всі працівники Національної телекомпанії України (НТКУ)! Кожен, хто працював в НТКУ чи продовжує фільмувати життя країни і світу в ефірі Першого! Хтось допомагає облаштувати новий інтерактивний майданчик, хтось – ремонтує раритетну телетехніку. Інші формують базу архівного відео, приносять свої спогади, світлини, розповідають важливі, цікаві, смішні і сумні телевізійні історії, проводять авторські екскурсії та майстер-класи. Процес творення Музею триває!

Завідувачка музею: Лариса Богданова.

Експерт з музейної та виставкової роботи: Ліна Романуха.