:
Біла смерть

Біла смерть "Артемсолі" та Дніпро у бетоні 

Дивіться 30 жовтня о 06:00

Чому ціна на сіль і попит на неї не падає, а одне з найпотужніших українських солевидобувних підприємств – бідніє? Чи з’являться на берегах Дніпра бетонні "свічки", а потім – і житловий комплекс? Покажемо у новому випуску програми "Схеми".

Сіль на рану. Видобуток солі – це державний бізнес, який має приносити прибуток українцям як власникам усіх корисних копалин у надрах держави. Найбільші поклади цього мінералу в Україні є на Донеччині, у містечку Соледар. Тут працює державний завод "Артемсіль", який підпорядковується Міністерству агрополітики. Проте після Майдану різко бідніє – попри те, що ціна на сіль в Україні та світі й попит на неї не падав. Що це – безгосподарність чи корупція?

Сонячна Рив’єра: тест для Кличка. Береги Дніпра можуть таки поховати під тоннами бетону. Апеляційний суд підтвердив законність будівництва житлового комплексу "Сонячна Рив’єра". Тієї самої "Сонячної Рив’єри", яку почали зводити попри невідповідність Генеральному плану Києва та Водному кодексу. Раніше "Схеми" неодноразово висвітлювала будівництво на Микільській Слобідці і з’ясували, що до нього, схоже, причетні бізнесмен Вагіф Алієв, син його бізнес-партнера Дмитро Капивин, депутат Київради Вадим Столар та інші. І всі ці бізнесмени мають дружні стосунки з мером Віталієм Кличком. Зараз будівельні крани знову запрацювали…