:
Д/ф

Д/ф "Микола Руденко. Формулу життя знайдено"

Дивіться 30 жовтня о 06:00

Про те, як людина, яка щиро вірила у світле комуністичне майбутнє, може вилікувати себе від вірусу сталінської ідеології та стати проповідником свободи, людської гідності та правди розповідає документальний фільм "Микола Руденко. Формулу життя знайдено".

Микола Руденко – успішний український письменник та вірний сталінець, чий всесвіт несподівано зруйнував Хрущов своєю доповіддю про сталінські злочини. Намагаючись відновити свою систему координат, письменник зробив сміливий висновок: радянські катівні, мільйони смертей – це плід хибної ідеології, а продовжувати будівництво комунізму за хибною системою координат немає сенсу. Тобто Радянський Союз має зникнути. Його одразу оголосили божевільним і направили на лікування до психоневрологічного госпіталю, а твори заборонили навіть критикувати, щоб уникнути жодної згадки про автора.

Згодом Микола Руденко стане одним із засновників Української гельсінської групи, сидітиме у в’язниці, поїде до США, де отримає політичний притулок, і зрештою зустріне незалежність української держави на рідній землі.