:
Спецефір суспільного мовлення до дня Батуринської трагедії 

Спецефір суспільного мовлення до дня Батуринської трагедії 

30 жовтня 2018

Суспільний мовник України підготував спецпроекти до 310-ї річниці Батуринської трагедії, які водночас вийдуть в ефір на трьох загальнонаціональних телеканалах UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ цієї п’ятниці, 2 листопада.

Батуринська трагедія – облога та знищення московськими військами гетьманської столиці Батурина, що відбулися 2 листопада 1708 року. Було жорстоко вбито всіх мешканців міста, незалежно від віку та статі. За оцінками істориків, загинуло від 11 до 15 тисяч батуринців. Місто, включно із православними храмами, пограбували, а потім спалили. В історію України ці події увійшли під назвою "Різанина в Батурині".

О 12:00 усі телеканали суспільного мовника вшанують пам’ять жертв Батуринської трагедії хвилиною мовчання.

О 19:35 телеканали UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ покажуть спецпроект "Батурин. Забута трагедія незабутої столиці", присвячений кривавим подіям 1708 року. Під час ефіру історики аналізуватимуть політику гетьмана Івана Мазепи, значення влади Петра І для України, що була у складі Російської імперії, а також препаруватимуть схожі історичні події в українській історії, як вияв терору проти українців.

"Для становлення особистості й молодої держави важливо знати та пам’ятати свою справжню історію. Саме заради цього ми і нагадуємо про ті трагічні події", – зазначив креативний продюсер проекту В’ячеслав Дробчак.

Протягом ефіру в студії спецпроекту "Батурин. Забута трагедія незабутої столиці" ведучий та історик Олександр Алфьоров говоритиме із докторкою історичних наук Ольгою Ковалевською, журналістом й істориком Ростиславом Мартинюком та істориком, письменником і професором Володимиром Сергійчуком. Також про свій вклад у розвиток Батуринського заповідника розповість третій Президент України Віктор Ющенко.

Читайте також: