:
Спецефір Суспільних телеканалів до Дня соборності України

Спецефір Суспільних телеканалів до Дня соборності України

21 січня 2019

До 100-річчя з дня проголошення соборності України Суспільний мовник підготував тематичні програми, що будуть в ефірі 22 січня.

Вранці з 10:00 на Суспільних телеканалах UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА транслюватимуться наживо урочистості до Дня соборності України.

О 12:00 та 15:55 на Суспільних телеканалах UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА вийде спецвипуск програми “Розсекречена історія” – “День злуки чи розлуки?”. Сто років тому дві частини України, власним рішенням, добровільно об’єдналися в єдину державу. Однак об’єднання виявилося нетривалим. Чи лише зовнішні фактори стали цьому причиною? Які риси характеру політичних еліт УНР і ЗУНР привели до розлучення? Які уроки з цієї історії для нас сьогоднішніх? Про це ведучий та історик Олександр Зінченко говоритиме із гостями студії: істориком Інституту української археографії і джерелознавства імені М.Грушевського Михайлом Ковальчуком, істориком Олександром Пагірею, історикинею Інституту української археографії і джерелознавства імені М.Грушевського Валентиною Піскун та кінорежисером Тарасом Химичем.

О 19:20 глядачі UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА побачать наживо пряму трансляцію концертної програми "Од синього Дону до сивих Карпат". Цього вечора зі сцени Будинку звукозапису Українського радіо звучатимуть пісні української революції 1917-1921 років у виконанні гурт стародавньої музики “Хорея козацька”. Концерт складається з унікальних музичних раритетів. Завдяки “Хореї козацькій” до українського слухача повертаються пісні, творцями яких були безпосередні учасники подій Української Революції 1917-1921 років – видатні митці того часу. В програмі – пісні на слова поетів Олександра Олеся, Спиридона Черкасенка, Бориса Грінченка, Грицька Чупринки, Миколи Аркаса, Миколи Вороного, Володимира Самійленка, Романа Купчинського, Василя Пачовського, Петра Карманського, Павла Тичини, твори композиторів Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Миколи Леонтовича, Олександра Кошиця, Ярослава Ярославенка, Костянтина Богуславського, Івана Недільського та інших. На думку лідера гурту “Хорея козацька” Тараса Компаніченко, що глядачі Суспільного почують “щирі пам’ятки доби української революції, пісні визвольних змагань за нашу свободу”.

Нагадаємо, цьогоріч Україна відзначає 100 років із дня проголошення Соборності – історичної події , що стала основоположною для української державності. Акт Злуки УНР і ЗУНР був проголошений 22 січня 1919 року та об’єднав українські землі в одній державі. Столітній ювілей Україна відзначатиме під гаслом “Разом із власної волі з 1919 року”.

Фото: Український інститут національної пам’яті

Читайте також: