:
Вілія Матачюнайте (Vilija Matačiūnaitė) представлятиме Литву на Євробаченні–2014

Вілія Матачюнайте (Vilija Matačiūnaitė) представлятиме Литву на Євробаченні–2014

05 березня 2014

Все більше країн визначають своїх представників для конкурсу Євробачення–2014! Завершився національний відбір у Литві, за результатами якого Вілія Матачюнайте (Vilija Matačiūnaitė) представлятиме країну в Данії.

Литовський національний відбір цього року складався з 12 етапів, кожен із яких був представлений окремим яскравим шоу. Всього в національному відборі брали участь 20 конкурсантів, частина з яких відсіювалася з кожним етапом. У неділю, 23 лютого, під час 11-го шоу, так званого півфіналу, була обрана пісня для Євробачення. У відборі пісні брали участь 3 пісні та 3 виконавців, кожен із яких тричі з’являвся на сцені, виконуючи кожну з 3-х пісень. В результаті змішаного голосування пісню "Attention" обрали як конкурсну, що прозвучить на 59 конкурсі Євробачення у Копенгагені в травні.

Головна інтрига відбору відбулася в суботу 1 березня під час фіналу, коли обирали виконавця пісні "Attention" та відповідно представника країни. Змішаним голосуванням журі та телеглядачів обрали Вілію Матачюнайте (Vilija Matačiūnaitė). Претендентів на перемогу було троє:

  • Vaidas Baumila (Ваідас Бауміла)
  • Vilija Matačiūnaitė (Вілія Матачюнайте)
  • Mia (Міа)

Але найбільшу кількість балів – 12 – отримала Вілія Матачюнайте (Vilija Matačiūnaitė), яка є автором конкурсної пісні "Attention".

Вілія Матачюнайте (Vilija Matačiūnaitė) – відома литовська співачка, народилася 24 червня 1986 у Вільнюсі. З дитинства займалася музикою і вокалом. У 2004 році в Юрмалі на міжнародному пісенному фестивалі "Бурштинова зірка" зайняла друге місце. Брала участь у литовських відбіркових турах на Євробачення–2003 та Євробачення–2005. Вілія є учасницею багатьох телевізійних проектів і шоу на різних телеканалах Литви. У 2005 Вілія посіла 2 місце у музичному реаліті-шоу Kelias į Žvaigždes на каналі LNK, а у 2010 році посіла 2 місце у танцювальному реаліті-шоу Kviečiu Šokti.

Вілія Матачюнайте (Vilija Matačiūnaitė) з піснею "Attention" виступить у першій частині другого півфіналу, що відбудеться 8 травня в Копенгагені. Литва дебютувала на Євробаченні у 1994 році. Найкращим результатом країни на конкурсі Євробачення є виступ гурту "LT United" у 2006 в Греції, який посів 6 місце. 

Для перегляду відео з конкурсною піснею "Attention" у виконанні Вілії Матачюнайте (Vilija Matačiūnaitė) перейдіть за посиланням: http://www.youtube.com/watch?v=eHM5nHStrmo

Пісенний конкурс Євробачення (ПКЄ) (Eurovision Song Contest) – щорічний міжнародний телевізійний пісенний конкурс, який проводиться під егідою Європейської мовної спілки (ЄМС) (European Broadcasting Union) з 1956 року та в якому беруть участь представники країн-членів ЄМС. Україна бере участь у конкурсі з 2003 року. Завдяки перемозі Руслани з піснею "Wild Dances" у 2004 році в Туреччині, ПКЄ–2005 відбувся в Києві у Палаці спорту. З 2008 року ПКЄ складається з 2-х півфіналів та 1 фіналу, які транслюються у прямому ефірі. До фіналу автоматично потрапляють країни "Великої П’ятірки" (Франція, Велика Британія, Німеччина, Іспанія та Італія) та країна-переможниця минулого року. На ПКЄ–2013 у Швеції (м. Мальме) Україну представляла Злата Оґнєвіч з піснею "Gravity", яка посіла третє місце у фіналі. Завдяки перемозі Еммілі де Форест з піснею "Only Teardrops" у Мальме, ПКЄ–2014 відбудеться в Данії (м. Копенгаген). Україну на конкурсі представлятиме Марія Яремчук з піснею "Tick-tock".

Інформацію надано Управлінням закордонного співробітництва

Читайте також: