:
Володимир Гройсман перевірив готовність МВЦ до Євробачення-2017

Володимир Гройсман перевірив готовність МВЦ до Євробачення-2017

28 квітня 2017

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні, 28 квітня, відвідав з робочим візитом арену Євробачення-2017 та перевірив її готовність до старту пісенного конкурсу. Уже 30 квітня тут, на головній сцені, розпочнуться перші репетиції представників країн-учасниць. І це буде початком тижнів цьогорічного Євробачення в Києві.

Володимир Гройсман високо оцінив готовність Міжнародного виставкового центру прийняти як шоу світового масштабу, так і гостей з усього світу. Прем’єр-міністр зазначив, що команда організаторів чудово впоралася з підготовкою, і подякував команді мовника-організатора – Національної суспільної телерадіокомпанії України, Європейській мовній спілці, іноземним партнерам та Європейській мовній спілці, працівникам КМДА та всіх служб, що були залучені до підготовки.

Робочий візит Прем’єр-міністра розпочався перевіркою готовності прес-центру, з якого здійснюватиметься висвітлення всіх подій та новин Євробачення-2017. Також голова уряду оглянув зони делегацій, зони відпочинку, гримерні, сцену та глядацьку залу, медичний центр, центр нагляду з питань безпеки, а також ознайомився з матеріально-технічним забезпеченням проведення конкурсу. Окрім цього, кожне приміщення МВЦ було окремо перевірено на зручність для гостей, які користуються візками.

Під час візиту організатори детально розповіли про сцену Євробачення-2017, яка повністю готова, і де попередній тиждень вже репетирували статисти, а зараз – ведучі. Сцена має вагу 30 тон та майданчик для виступів площею 350 квадратних метрів. Висота екрану, який є її частиною, становить 11 метрів, довжина – 70 метрів. Уся сцена Євробачення-2017 є проекційною поверхнею, завдяки чому вона може перевтілюватися для кожного нового виступу. Також було презентовано грін-рум всередині арени, що функціонуватиме як повноцінна частина шоу.

Разом із Володимиром Гройсманом головну арену конкурсу відвідав Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, міністр культури України Євген Нищук, урядова уповноважена з питань прав людей з інвалідністю Раїса Панасюк та переможниця Євробачення-2004 Руслана. Супроводжували їх виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд, виконавчий продюсер Євробачення-2017 Павло Грицак, т. в. о. голови правління ПАТ НСТУ Ганна Бичок, директор з виробництва Ола Мельциг та продюсер конкурсної частини Крістер Бйоркман.

"Сьогодні ви могли побачити стан готовності нашої арени. Робота тут ведеться дуже інтенсивно, впродовж останніх днів ми проводили репетиції за участю статистів. Ці дійсно хороші артисти відпрацювали номери конкурсантів на сцені, завдяки чому ми налаштували камери, звук, освітлення та графіку, щоб усе було готово до прибуття делегацій у Київ", – розповів Йон Ола Санд.

Він також додав, що сьогодні на сцені проводилися репетиції з трьома ведучими шоу: "Щойно завершилася репетиція голосування, яке буде у великому фіналі. Це дуже важлива частина шоу, вона достатньо тривала і вкрай захоплива. Минулого року ми змінили модель проведення голосування, і сьогодні тестували, як вона працює, коли двоє ведучих перебувають на сцені, а третій – у грін-румі. Можемо запевнити, що все пройшло дуже добре, і ми з належним темпом готуємося до шоу".

Директор з виробництва Євробачення-2017 Ола Мельциг відмітив, що після багатьох репетицій усі системи працюють належним чином, і всі з нетерпінням чекають на конкурсантів, які починають приїжджати вже завтра. "Мушу сказати, що наша команда була останнім часом дуже зайнята, бо ми будували 30-тонну сцену, встановлювали 1816 освітлювальних приладів, 255 звукових динаміків, LED-екран, який стоїть позаду сцени. Коли ми приїхали 23 березня це була лише порожня коробка. Зараз ви бачите, на що вона перетворилася", – сказав він.

Продюсер конкурсної частини Євробачення-2017 Крістер Бйоркман поділився своїм баченням шоу, на які очікують українські та іноземні глядачі: "Стосовно шоу у нас є такі бачення і мрії. По-перше – показати Європі різноманітну Україну, адже ви маєте надзвичайно багату культуру й довгу історію. А по-друге, водночас із цим, показати те, наскільки швидко ваша країна рухається вперед. Для нас іноземців це виклик, і ми прагнемо зберегти баланс між цими компонентами".

"На Євробаченні-2017 ведучі продемонструють свої різноманітні таланти: гратимуть на музичних інструментах і танцюватимуть. Ще ми покажемо двох королев Євробачення – кілька разів виступатиме Джамала, і зі своєю новою піснею під час фіналу виступить Руслана. Також у фіналі, як ми говорили раніше, виступатиме гурт ONUKA з Національним академічним оркестром народних інструментів. У другому півфіналі виступить дивовижний танцювальний колектив – APACHE CREW. Можливо у якійсь частині шоу з’явиться артистка із зіркою на голові", – розповів пан Бйоркман.

У МВЦ також тривають репетиції неконкурсної частини шоу – номерів відкриття та інтервал-актів. І Крістер Бйоркман розповів, що організатори готують сюрприз для глядачів – номер відкриття першого півфіналу, у якому виступатиме один із відомих сучасних українських артистів.

Т. в. о. голови правління ПАТ НСТУ Ганну Бичок порадувала висока оцінка результатів неймовірних зусиль великого колективу організаторів Євробачення-2017. Вона сказала: "Я хочу особисто подякувати працівникам НСТУ, команді фахівців, яких також залучено до роботи над проектом, підрядникам, іноземним та вітчизняним партнерам, представникам Європейської мовної спілки, КМДА, а також Кабінету міністрів України за їхнє сприяння, допомогу та командну роботу. МВЦ якісно та вчасно підготовлений до шоу світового рівня Євробачення-2017".

Читайте також: