:
Як відбуватиметься голосування під час другого півфіналу та фіналу Євробачення

Як відбуватиметься голосування під час другого півфіналу та фіналу Євробачення

10 травня 2017

Під час другого півфіналу Євробачення, який відбудеться завтра, 11 травня, голосуватимуть національні журі, глядачі країн-учасниць другого півфіналу, а також дві країни "Великої п’ятірки" – Німеччина й Франція – та країна-господарка цьогорічного конкурсу Україна.

У першому півфіналі, який відбувся 9 травня, виступи конкурсантів оцінювали в тих країнах, чиї представники виступали на сцені, а також в трьох країнах "Великої п’ятірки" – Італії, Іспанії та Великій Британії.

У фіналі, що проходитиме 13 травня, за пісні 26 виконавців голосуватимуть усі 42 країни-учасниці цьогорічного пісенного конкурсу Євробачення.

Що стосується самого голосування, то воно проходитиме у два етапи. На першому етапі – за день до прямого ефіру півфіналів чи фіналу, під час другої генеральної репетиції, голосуватимуть професійні національні журі, яких призначає кожна країна-учасниця Євробачення. У другому етапі під час прямого ефіру голосують глядачі – за допомогою SMS-повідомлень або в офіційному мобільному додатку Євробачення. У кожній країні пісня, яка отримала найбільшу кількість голосів, одержує максимальну оцінку 12, і далі за спаданням.

Кожне національне журі має провести засідання в день другої генеральної репетиції своєї країни у півфіналі, а також другої генеральної репетиції фіналу. Журі спостерігає за виступами конкурсантів у прямому ефірі, а по його завершенню оцінює кожного учасника, його пісню й номер за правилами, визначеними Європейською мовною спілкою (ЄМС), про які йдеться в так званому "Green Document". Рішення національних журі повинні бути нотаріально затвердженні.

Глядачі віддають свої голоси, надсилаючи SMS-повідомлення з кодом країни-учасниці конкурсу. Після останнього конкурсного виступу на час, встановлений ЄМС, відкриваються лінії для голосування. Кількість дзвінків та SMS-повідомлень з одного номера не повинна перевищувати 20. Голосувати за представника своєї країни не можна.

Усі країни, що транслюють пісенний конкурс Євробачення, беруть участь у голосуванні навіть якщо їхня країна не пройшла до фіналу. Країни "Великої п’ятірки" та країна-господарка, які гарантовано потрапляють у фінал, також визначають національне журі для голосування у півфіналах, які вони транслюють.

На пісенному конкурсі Євробачення голоси журі та глядачів складають рівнозначні частини загального результату. У фіналі після виступів усіх учасників оголошуються результати голосування. Після оголошення оцінок національних журі речниками кожної країни ведучі озвучують кількість балів, яку отримав кожен конкурсант за результатами глядацького голосування, починаючи з країни, що отримала найменшу кількість балів. Усі оцінки з’являються на екрані в прямому ефірі.

Деталі голосування національних журі та глядачів, а також індивідуальний рейтинг учасників, поданий кожним членом журі, можна буде дізнатися після закінчення фінального шоу конкурсу. Результати будуть опубліковані офіційному сайті Євробачення eurovision.tv, а також на сайтах 1tv.com.uа та eurovision.ua.

Читайте також: