:
Національне журі Євробачення: відповіді на головні питання

Національне журі Євробачення: відповіді на головні питання

12 травня 2017

Переможця Євробачення-2017 обирають не тільки глядачі, які відправляють SMS-повідомлення й телефонують, а ще й професійне журі. Згідно з правилами пісенного конкурсу та протоколом EBU (Європейської мовної спілки) це журі складається із п’яти членів на чолі з головою. Обирається у кожній країні, що бере участь у Євробаченні.

В Україні до складу журі пісенного конкурсу цьогоріч обрали Сержа Гагаріна, Софію Тарасову, Сергія Грачова, Яну Прядко та Юрія Рибчинського, який став головою.

Загальна політика EBU визначає, що посада члена журі Євробачення-2017 є почесною і неоплачуваною. Усі члени національного журі мають бути незалежними та не повинні бути співробітниками телевізійних компаній, які беруть участь у конкурсі. Це фахівці музичної індустрії (ведучі, виконавці, композитори, автори текстів пісень). Також є умова, що вони не були членами журі Євробачення впродовж останніх двох років.

Відповідно до правил Європейської мовної спілки, професійне журі від України проголосувало за учасників другого півфіналу за день до прямої трансляції шоу. Голова журі Юрій Рибчинський заповнив та надіслав форму, в якій підтвердив згоду на голосування відповідно до необхідних інструкцій та правил ЄМС.

Голосування за кращу пісню проходить у 2 етапи: за день до прямого ефіру півфіналів чи фіналу голосує професійне журі. У дні прямих трансляцій шоу голосують глядачі (без можливості віддати голос за представника своєї країни) шляхом телеголосування. Фіналістів та переможця Євробачення визначають співвідношенням голосів професійного журі та глядачів 50 на 50.

У фіналі пісенного конкурсу, що пройде 13 травня, за переможну пісню голосують усі 42 країни-учасниці пісенного конкурсу Євробачення. Журі – за день до прямого ефіру, глядачі – під час шоу. Оголошення результатів відбувається так: після виступу всіх учасників оголосять оцінки, надані національними журі кожної країни, а потім до них додадуть бали голосування глядачів. Переможцем стане той, хто отримує найбільшу кількість балів.

Детальні результати голосування глядачіві журі, а також індивідуальний рейтинг учасників, поданий кожним членом журі, можна буде дізнатися після гранд-фіналу пісенного конкурсу – на офіційному сайті Євробачення eurovision.tv, а також на сайтах eurovision.ua та 1tv.com.ua.

Читайте також: