:
Комітет з питань бюджету не зміг повідомити, хто голосував за відхилення поправки про фінансування НСТУ

Комітет з питань бюджету не зміг повідомити, хто голосував за відхилення поправки про фінансування НСТУ

26 липня 2017

Комітет з питань бюджету запевняє, що на засіданні 12 липня 2017 року поправка народного депутата Вікторії Сюмар щодо необхідності збільшення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України не знайшла підтримки у народних депутатів – членів Комітету.

Цю інформацію Комітет з питань бюджету надав сайту "Суспільне мовлення", відповідаючи на веб-запит.

Народний депутат України, голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар у коментарі сайту "Суспільне мовлення" сказала, що 11 липня відбулося засідання Комітет з питань бюджету, на якому вона була присутня. На засіданні розглядали 111-ту поправку "За бюджетною програмою 1701080 необхідно передбачити додаткові кошти в сумі 428.297,4 тис. грн., для забезпечення діяльності та повноцінного функціонування Національної суспільної телерадіокомпанії України". За її словами, 11 липня більшість присутніх на Комітеті народних депутатів проголосували за поправку щодо фінансування НСТУ.

Вікторія Сюмар не знає, чому наступного дня, 12 липня, її поправка зникла і була відхилена у порівняльній таблиці до законопроекту про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (№6600).

Комітет з питань бюджету не зміг повідомити, хто 12 липня на засіданні голосував за відхилення поправки.

"Під час розгляду на засіданні Комітету 12 липня п.р. питання про підготовку до другого читання проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (реєстр. № 6600) пропозиція щодо поіменного голосування не вносилась, а відтак здійснювався загальний підрахунок голосування. Принагідно інформуємо, що 111-та поправка народного депутата України Сюмар В.П. у порівняльній таблиці до даного законопроекту про необхідність збільшення фінансування Державного комітету телебачення і радіомовлення України для забезпечення діяльності та повноцінного функціонування Національної суспільної телерадіокомпанії України не знайшла підтримки у народних депутатів України – членів Комітету з питань бюджету", – повідомив Комітет.

Комітет наполягає, що 11 липня засідання не було. За їхньою інформацією, стенограми та протоколи засідань Комітету розміщені на веб-сайтах Верховної Ради та самого Комітету, де відсутні дані про засідання 11 липня.

Нагадаємо, 22 червня 2017 року народний депутат Вікторія Сюмар внесла пропозиції до проекту Закону про внесення змін до проекту Закону України № 6600 "Про Державний бюджет України на 2017 рік". А саме вона попросила внести зміни до видатків бюджету Держкомтелерадіо за КПКВ 1701080 "Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України". За її словами, "за бюджетною програмою КПКВ 1701080 "Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України" необхідні додаткові кошти в сумі – 428 297,4 тис. гривень". Ці кошти мають бути передбачені на здійснення трансляції, для проведення розрахунків з операторами телекомунікаційних послуг відповідно до умов ліцензії, для оплати за спожиті комунальні послуги та енергоносії.

11 липня 2017 року Комітет Верховної Ради України з питань бюджету підтримав поправку Вікторії Сюмар щодо часткового збільшення фінансування суспільного мовлення – на 200 млн. гривень замість запропонованих нею 428 млн 297,4 тис. гривень.

12 липня 2017 року стало відомо, що з проекту Закону України № 6600 "Про Державний бюджет України на 2017 рік" зникла поправка про фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України, яку 11 липня підтримав Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.

13 липня у порівняльній таблиці було зазначено, що відхилено поправку №111 народного депутата Верховної Ради України Вікторії Сюмар про додаткові кошти в сумі 428.297,4 тис. грн. для забезпечення діяльності та повноцінного функціонування Національної суспільної телерадіокомпанії України.

У той же день, 13 липня 2017 року, Верховна Рада проголосувала у другому читанні за проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (№6600), де поправку про додаткові кошти для забезпечення діяльності та повноцінного функціонування НСТУ відхилено.

Джерело: Суспільне мовлення

Читайте також: