:

"Я не хочу опускатися до персональних образ чи провокацій, бо це лише нагнітає істерію", – Інна Борзило

03 жовтня 2017

Нове ток-шоу "Складна розмова" стартує на UA: ПЕРШИЙ 3 жовтня. Щовівторка ввечері незручні запитання і свіжий погляд ведучої Інни Борзило не даватимуть політикам й усім відповідальним за прийняття важливих для країни рішень почуватися зручно в комфортному для них середовищі питань та змусять говорити правду.

Перший випуск програми "Складна розмова" із народним депутатом України Оксаною Сироїд можна побачити в ефірі вже у вівторок, 3 жовтня, о 22:15.

Про класичний hard-talk, інформаційний фаст-фуд, повагу до кожного гостя, який наважиться прийти у студію, а також про вили Ляшка і металошукач, громадська активістка, виконавча директорка громадської організації "Центр UA", ведуча ток-шоу "Складна розмова" на UA: ПЕРШИЙ Інна Борзило розповіла в інтерв’ю.

На питання, за якими критеріями обиратиметься ведучий нового проекту "Складна розмова", генеральний продюсер суспільно-політичного мовлення Андрій Сайчук сказав, що це буде дуже обізнана, неочікувана і не медійна людина. Як думаєте, чим зумовлений вибір вашої кандидатури, адже класичний hard-talk – це дуже складний телевізійний жанр?

Поки що легенди сходяться:) Мені також казали, що коли в редакції суспільно-політичного напряму з’явилася ідея створити нове змістовне шоу – розмову у стилі hard-talk, вони не змогли підібрати, скажімо, фахового журналіста на цю посаду. Тому було вирішено розширити коло пошуку: шукати нового ведучого або серед громадських активістів, або серед фахових журналістів, які поки не мають телевізійного досвіду. Мене запросили спробувати провести таку розмову, і я дуже вдячна, що ми запускаємо цей проект.

Що таке класичний hard-talk?

Для мене hard-talk – це зустріч з особистістю, це складні питання, які дозволяють докопатися до суті. Хочеться, щоб наше шоу не застарівало за тиждень, як контент, який показують на інших телеканалах. Хочеться, аби кожний випуск був актуальним і давав розуміння нашого героя, яке не застаріє і через роки. Я не хочу опускатися до якихось персональних образ чи провокацій, бо це лише нагнітає істерію і викликає негатив у глядача. Хочу, щоб складною наша програма була не за формою, а за змістом – за незручними і некомфортними запитаннями про серйозні речі, які почують наші гості. Тому що на інших телеканалах їх питають, зазвичай, про кола на воді, а не про каміння, яке падає у воду.

У Вас є якісь спеціальні фішки чи прийоми, за допомогою яких змушуватимете гостей чітко відповідати на поставлені запитання, а не ухилятися від них, як вони це часто роблять?

Якщо я вам зараз відкрию ці фішки, вони вже не будуть несподіванкою. Скажу одне: ми з командою ставимо собі за мету не дати гостям почуватися зручно в комфортному для них середовищі питань.

Ви плануєте запрошувати у студію лише політиків?

Політики – це всі ті люди, які впливають на ухвалення рішень в Україні. Тому ми запрошуватимемо не лише народних депутатів, а й представників уряду, політтехнологів, які дуже часто виступають ляльководами політичних подій в країні. Тому не будемо обмежуватися лише народними обранцями, а дивитимемося ширше і запрошуватимемо усіх, хто зможе допомогти нашим глядачам зрозуміти як ухвалюються важливі для суспільства рішення.

Чи запрошуватиме одіозних гостей, на кшталт Ляшка, які можуть вести себе не досить адекватно?

Я думаю це призведе до найбільшої кількості переглядів. Але наші персонажі будуть більш виважені. Проте якщо хтось захоче прийти з вилами або топором, як наші українські політики, то завдяки металошукачеві на вході в телецентр, ми цьому завадимо.

Існують певні правила шоу у форматі hard-talk. Найкращим взірцем "складної розмови" вважається HARDtalk на BBC. На українському телебаченні також є подібні формати. А чим Ви будете вирізнятися?

Я не знаю правил класичного hard-talk. Я не журналістка, а громадська активістка. Працюю з адвокацією реформ в громадській організації, тому знаю політиків та політику з іншого боку. Думаю, що цей свіжий погляд і даватиме трошки інакшу розмову, ніж звичні телевізійні програми з українськими політиками, яких надто багато на телебаченні. Як на мене, це все про мінливе, про випадкове – інформаційний фаст-фуд. Наприклад, мені важко знайти проект, який приємно подивитися, з якого можна взяти якісь нові думки. Зазвичай, це – істерія, паніка і, на жаль, зрадофільство. Мені цього не хочеться в нашій програмі. Але, тим не менш, ставитимемо нашим гостям і некомфортні запитання – можливо, вони змусять їх в чомусь зізнатися, в тому числі й самим собі.

Для прикладу, яке запитання може бути некомфортним для політика? Про його статки? Це якось дуже передбачувано…

Не лише про статки, хоча без цього, звісно, не зможемо обійтися. Але я питатиму і про те, чи вдалося виконати ті обіцянки, які давалися три роки тому. У багатьох політиків вони зафіксовані у вигляді публічних заяв, лозунгів, постів у Facebook тощо. Просто, коли починаєш оцінювати людину не за тією купою ініціатив, які вона щодня робить, а за результатом, тут уже інші картинки вимальовуються.

Тим не менш у Вас немає мети помножити людину на нуль, як це роблять деякі ЗМІ?

Ні. Нам хочеться розкрити людину. А що там у неї всередині – нуль чи одиничка – оцінюватимете і робитиме свій висновок глядач. Ми не будемо принижувати наших гостей. У нас є повага до кожного, хто зайде у студію, і наважиться на складну розмову. Що буде у підсумку – складно передбачити.

Читайте також: