:
Роскомнагляд поскаржився компанії YouTube на програму Суспільного

Роскомнагляд поскаржився компанії YouTube на програму Суспільного

06 листопада 2017

Прямий ефір Дніпровської регіональної дирекції Національної суспільної телерадіокомпанії України на офіційному YouTube-каналі було заблоковано через скаргу Федеральної служби з нагляду у галузі зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій Росії (Роскомнагляд) на зміст програми "Знай наших" – проекту, присвяченому військовослужбовцям, які перебувають або повернулися з АТО.

У листі до Дніпровської філії Суспільного від компанії YouTube йдеться:

"Компанія YouTube отримала повідомлення від Федеральної служби з нагляду в галузі зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) про те, що наведені нижче матеріали порушують Федеральний закон Російської Федерації № 149-ФЗ "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації". Роскомнагляд додав зазначену нижче URL адресу в заборонений список матеріалів. Якщо Ви не видалите контент, компанія Google може бути змушена заблокувати його.

Надсилається повідомлення про обмеження доступу до інформаційного ресурсу https://www.youtube.com/watch?v=5OsbH07fiE0 в інформаційно-телекомунікаційних мережах, в тому числі мережі "Інтернет", на підставі вимоги Генеральної прокуратури Російської Федерації від 12.03.2015 №27 -31-2015/Ід831-15, як до такого, що містить заклики до масових протестів, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, що проводяться, порушуючи встановлений порядок".

У філії зазначили, що не збираються видаляти програму з інтернету, бо вона є важливою для глядачів регіону, а також тому що вважають це спробами цензури й втручання у внутрішні справи України.

Виконавчий директор телеканалу Валентин Чанглі розповів, що героєм програми "Знай наших" за 21 жовтня 2017 року (зі скаргою на яку посилається Роскомнагляд) був хлопець, який повернувся з зони АТО, де був добровольцем "Правого сектору". Він додав: "У Росії "Правий сектор" вважається екстремістською організацією. Але тільки в Росії. У всьому світі, тим паче на території України, "Правий сектор" такою організацією не вважається. Боєць розповідав про своє перебування у Донецьку і про участь у "Правому секторі". Це були лише спогади. Але ми отримали від YouTube листа про те, що Роскомнагляд вимагає видалити відео, яке протирічить законам Російської Федерації і начебто закликає до масових заворушень і екстремістської діяльності".

У свою чергу адміністрація Дніпровської регіональної дирекції ПАТ "НСТУ" надіслала відповідь до YouTube. У ній йдеться:

"Розглянувши надіслане 30.10.2017 компанією YouTube повідомлення про обмеження доступу до інформаційного ресурсу в інформаційно-телекомунікаційних мережах, в тому числі мережі "Інтернет", філія публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" "Дніпровська регіональна дирекція" повідомляє таке.

  1. Дніпровська регіональна дирекція – це філія Суспільного мовлення України, і в своїх діях регламентується законами України, а не Росії.
  2. Дирекція організує свою роботу з неухильним дотриманням вимог Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" та ст.6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та інших нормативних документів, що регламентують діяльність телерадіоорганізацій на території України. Програма "Знай наших" від 21.10.2017 року відповідно до вимог законодавства України не містить закликів до масових протестів, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку.

Посилання Роскомнагляду на рішення Верховного суду Російської Федерації від 17.11.2014 про визнання екстремістської організації "Правий сектор" може бути підставою обмеження показу програми на території Російської Федерації, але не може поширюватися на території інших держав, в тому числі України, якими не виносилося подібне необгрунтоване рішення .

Так дії Роскомнагляду з вимогою заблокувати контент телеканалу можуть розцінюватися не що інше, як цензурний контроль за змістом інформації, що поширюється, та як перешкода законній професійній діяльності журналістів іншої держави.

Виходячи з усього вищевикладеного, залишаємо на Ваш розсуд обмеження показу на території Російської Федерації, відповідно до її законодавства, і вимагаємо не застосовувати цензуру до матеріалів Суспільного телебачення України на весь інший простір вільного світу, і в обов’язковому порядку зняти з нас усі санкції, які були застосовані YouTube згідно з листом Роскомнагляду, у тому числі зняти обмеження з послуги "Прямий ефір" в акаунті філії "Національна громадська телерадіокомпанія України" "Дніпровська регіональна дирекція" https://www.youtube.com/c/51dnepr/live".

За правилами YouTube кінцеве рішення щодо ситуації, буде винесене після детального розгляду скарги й відповіді на неї, що може зайняти близько 90 днів. Поки що до Дніпровської філії ПАТ "НСТУ" була застосована санкція, яка полягає у відключенні можливості здійснювати онлайн-трансляцію. Решта контенту, а також відео програми "Знай наших" на офіційному YouTube-каналі телеканалу доступні, як і раніше.

Читайте також: