:
Підсумки XVII радіодиктанту національної єдності на Українському радіо

Підсумки XVII радіодиктанту національної єдності на Українському радіо

12 грудня 2017

Українське радіо оголосило переможців XVII радіодиктанту національної єдності. До акції, яка традиційно відбувається в День української писемності та мови, цього року долучилися п’ять тисяч людей не лише в Україні, а й у світі.

Сьогодні у прямому ефірі Українського радіо переможців цьогорічного диктанту оголосили мовознавець, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор диктанту "Наші пісні" Олександр Авраменко та координаторка XVII радіодиктанту національної єдності Аліна Акуленко.

"Цього року радіодиктант сколихнув увесь світ. Вперше ми отримали переможця з Туреччини. Наше завдання, як Суспільного мовника, плекати, поширювати та культивувати любов до українського слова, бажання вчитися і вдосконалювати українську. Велика кількість листів з Донецької та Луганської області показує актуальність та затребуваність українських проектів на прифронтових територіях. Радіодиктант об’єднав і нас: філії Українського радіо долучилися як до написання радіодиктанту, так і вмикалися в прямий ефір протягом програми", – підкреслив генпродюсер Українського радіо Дмитро Хоркін.

Кількість учасників радіодиктанту національної єдності постійно зростає, а географія – розширюється. Українське радіо отримало 28 999 листів з України та світу. Це люди різного віку і професій: підприємці й активісти, школярі та студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. Вік деяких учасників сягає 96 років.

Пропонуємо декілька цікавих фактів про XVII радіодиктант національної єдності:

 • 28 999 листів Українське радіо отримало від учасників конкурсу: з них: - 17 499 звичайні листи та 11 500 – електронні;
 • 124 переможці XVII радіодиктант національної єдності;
 • 322 листа учасників з однією помилкою;
 • Уперше є переможниця із-за кордону з Туреччини;
 • Писали радіодиктант учасники з Франції – 1, Іспанії – 2, Італії – 1, Німеччини – 2, Латвії – 12, Ізраїлю – 1, Фінляндії – 1, Росії – 5, Казахстану – 5, а також з Канади, Австралії, Польщі, Туреччини, Єгипту, Нідерландів;
 • Найактивнішими були слухачі з Києва, Львівської, Полтавської, Донецької та Київської областей;
 • До акції долучилися учні молодших та старших класів шкіл України; найбільше листів надійшло: 284 диктанти – НВК "СЗШ №2-гімназія" Львівська область, 197- Маріупольська ЗОШ І-ІІІ ст. №25, студенти, службовці, робітники, науковці, митці, журналісти, домогосподарки, багатодітні матері, пенсіонери, інваліди, ветерани Другої світової війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС, рідні учасників АТО, працівники державних установ та організацій;
 • Найменшому учаснику Степану Миронюку – 6 років; 9-річна Крижня Анна разом з диктантом надіслала власний малюнок; Федюк Рената – 10 років.
 • Найстаршому – Мороз Марії Акимівні – 96 років; Поповичу Пантелею – 90 років; Кривенко Вірі Спирідовні – 90; Бургомистренко-Кухті Марії Леонідівні – 89; Солодовник Людьмилі Андріївні – 87; Діденко Марії Михайлівні – 87; Пілягіну Миколі Петровичу – 85.
 • Слухачка з села Олешник Закарпатської області Попович Г. М. мати 9-х дітей, незважаючи на велику зайнятість, знайшла можливість написати диктант;
 • Частими були сімейні листи.

Читайте також: