:
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту на UA: ПЕРШИЙ

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту на UA: ПЕРШИЙ

25 січня 2018

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту щороку відзначають 27 січня. Саме цього дня у 1945 році було визволено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. До 73-ї річниці дня пам’яті UA: ПЕРШИЙ покаже тематичні документальні стрічки, присвячені подіям того часу.

Документальний фільм "Примара Бабиного Яру" вийде в ефірі UA: ПЕРШИЙ о 09:40. Стрічка розповідає про події в Бабиному Яру 1941 року, які стали прологом голокосту, трагічною сторінкою української історії і спільним болем різних націй. У фільмі зібрані свідчення істориків, письменників, видатних діячів, а також використані архівні фото- та відеодокументи.

Об 11:00 ефір телеканалу продовжить документальний фільм "Іспит на людяність" про німецько-фашистську окупацію Вінницької області у 1941-1944 роках. Саме у Вінниці у 1943-му році фашисти намагалися виправдати злочини Голокосту, звинувативши так званих єврейських агентів НКВС у знищенні репресованих українців під час Вінницької трагедії 1937-1941 років. "Звернувшись до пам’яті Другої Світової війни, у нашому фільмі ми досліджуємо, власне, сутність такого явища як "людяність" – з чого вона складається, на чому тримається, від чого руйнується і чим живиться, та головне – від чого залежить її наявність", – розповідає генеральний продюсер фільму "Іспит на людяність" Олександр Дріз.

О 12:00 ефір продовжить хвилина мовчання Пам’яті жертв Голокосту.

Також, у день пам’яті жертв Голокосту, UA: ПЕРШИЙ покаже фільм власного виробництва "Олександра Шулежко. Доля праведниці", який присвячений маловідомій широкому загалові українській героїні. Над створенням фільму працювала команда документалістів телеканалу, яким вдалося поспілкуватися і записати розповіді доньки Олександри Шулежко та свідків деяких подій з її життя часів Другої світової.

Читайте також: