:
Україна виступатиме у другому півфіналі Євробачення-2018

Україна виступатиме у другому півфіналі Євробачення-2018

29 січня 2018

Представник України на Євробаченні-2018, якого обратимуть під час фіналу національного відбору 24 лютого, виступить у другому півфіналі міжнародного пісенного конкурсу. Про це стало відомо під час церемонії жеребкування країн-учасниць, що відбулася в приміщенні мерії Лісабона 29 січня.

Спершу ведучі заходу Сільвія Альберто (Sílvia Alberto) і Філомена Каутела (Filomena Cautela) – дві з чотирьох ведучих шоу Євробачення-2018 – визначили у якому з півфіналів голосуватимуть, але не виступатимуть країни "Великої п’ятірки" (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Велика Британія), а також країна-господарка цьогорічного конкурсу Португалія. За правилами конкурсу ці країни автоматично проходять до фіналу.

Після цього між двома півфіналами розподілилися 37 країн-учасниць.

Загальні результати жеребкування виглядають так:

За процедурою жеребкування та її належним виконанням згідно із правилами конкурсу стежитили представники Наглядової ради пісенного конкурсу, зокрема виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд (Jon Ola Sand), виконавчий продюсер RTP João Nuno Nogueira і наглядач за голосуванням від компанії Digame mobile Томас Нідермеєр (Thomas Niedermeyer).

Також сьогодні відбулася церемонія передачі символічних ключів від Євробачення. Мер Києва Віталій Кличко додав до них елемент, який символізує Київ, та передав їх меру міста-господаря цьогорічного пісенного конкурсу Фернандо Медіні.

Читайте також: