:
UA: ПЕРШИЙ лідирує за кількістю регіональних новин в ефірі

UA: ПЕРШИЙ лідирує за кількістю регіональних новин в ефірі

16 лютого 2018

Телеканал UA: ПЕРШИЙ лідирує за висвітленням регіональних новин. Його найчастіше називають телеканалом про найважливіші проблеми регіонів.

Про це 16 лютого стало відомо на публічній презентації результатів комплексного соціологічного дослідження, проведеного для ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" компанією Kantar TNS за підтримки проекту Ради Європи "Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні". У презентації взяли участь голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Тетяна Лебедєва, голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія, члени правління та Наглядової ради Суспільного, а також менеджери і продюсери філій НСТУ.

Соціологічне дослідження проходило з 10 листопада по 8 грудня 2017 року з метою вивчення аудиторії, рівня задоволення та рівня довіри до новин. У форматі особистого інтерв’ю опитано 9600 респондентів віком від 18 років у 24 областях країни, окрім окремих районів Донецької та Луганської областей і Криму.

"Якщо порівнювати результати дослідження 2015-го та 2017 років, кількість людей, що обізнані з суспільним мовленням зростає, але попереду ще величезна робота по підвищенню обізнаності населення з брендом і платформами Суспільного", – зазначила Галина Смірнова, керівниця проекту "Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні".

Серед усіх мовників Суспільного найупізнаванішим є телеканал UA: ПЕРШИЙ. Таку відповідь дали 63% респондентів віком 18+. Порівнюючи Суспільне з іншими українськими мовниками, опитані назвали UA: ПЕРШИЙ телеканалом, що відрізняється об’єктивними, незаангажованими новинами, та розповідає про найважливіші проблеми регіонів.

Загалом, на запитання, чим є суспільне мовлення, 25% опитаних зазначили, що це – телебачення та радіо, яке служить суспільству, фінансується ним та підзвітне йому. У той же час 24% опитаних не змогли дати відповідь на відкрите питання, що таке суспільне мовлення.

"На цьому етапі становлення суспільного мовника нас цікавлять не так рейтинги, як очікування нашої аудиторії, зокрема, у регіонах. Наша мета – збільшувати довіру аудиторії до суспільного мовника, стати основним джерелом інформації, щоб потреби суспільства були скореговані із місією НСТУ. Перші підсумки нашої роботи ми зможемо підбити вже за рік", – наголосила голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Тетяна Лебедєва.

Щодо контентної наповненості мовника, то понад половини глядачів телеканалів UA: ПЕРШИЙ (59%), UA: КУЛЬТУРА (54%) і UA: КРИМ (57%) віддали перевагу новинам.

Серед суспільно-політичних тем, які висвітлюють телеканали Суспільного, то, згідно із результатами дослідження, аудиторію найчастіше хвилюють: ситуація в зоні АТО, тарифи на комунальні послуги, внутрішня політика, хід реформ, інформація про надзвичайні події та майбутнє країни.

Схожа ситуація і на радіо. Новинам віддають перевагу 76% слухачів Першого каналу Українського радіо, 64% – радіо Промінь і 61% – радіо Культура. Окрім новин, високу зацікавленість аудиторія виявляє також до музичних концертів та науково-пізнавальних програм. А найбільше хвилює радіослухачів ситуація в зоні АТО, внутрішня політика держави, тарифи та реформи. Загалом довіра до UA: Українське радіо сягає 65% опитаних.

Голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія зазначив, що саме зараз, коли суспільне мовлення реформується, такі дослідження аудиторії та рівня довіри надзвичайно важливі для мовника.

"Ми вдячні Раді Європи та компанії TNS за проведене дослідження. Його результати дають нам можливість краще розуміти свою аудиторію, а також проаналізувати наші сильні і слабкі сторони. Зараз нам важливо знати про очікування нашої аудиторії, щоб виробляти якісний і цікавий контент, а також збільшувати довіру до бренду Суспільного", – наголосив голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія.

Фото: Олег Гриценко

Читайте також: